Motorul de cautare online a fost la curent cu tot ce s-a intamplat la Campionatul Mondial

Pana acum in timpul fiecarui meci de la Campionatul Mondial pe Google puteai vedea evolutia scorului intr-un mod amuzant si au fost create mai multe doodle-uri amuzante in functie de alte evenimente speciale. Ultimul doodle face referire la Arjen Robben, jucatorul nationalei Olandei.

Robben a recunoscut dupa meciul cu Mexic din optimi, castigat de 'portocala mecanica' cu scorul de 2-1, ca a simulat in prima repriza incercand sa obtina un penalty. Robben a fost, pana la urma, cel care a scos penalty-ul din care Olanda s-a calificat in sferturi unde va juca sambata contra statului Costa Rica.

Cei de la Google au creat un doodle in care litera g de culoare portocalie cade inexplicabil :)